Ból ostry lub chroniczny ból: różnica i jak powinienem traktować

 

Żyć z przewlekłym bólem wyrządza ogromne szkody w swoich umysłowych nastroju. To bardzo trudno zachować pozytywne nastawienie, gdy proste zadania stają tytaniczny wysiłek, z powodu bólu. Negatywna prognoza może prowadzić do depresji i ostatecznie zintensyfikować ból fizyczny.

Walki z przewlekłym bólem sprawia, że bardzo trudno skupić się na innego rodzaju zadań. Ból może stać się czasochłonne.Walki z przewlekłym bólem sprawia, że bardzo trudno skupić się na innego rodzaju zadań. Ból może stać się czasochłonne.

Przewlekły ból jest opisany jako cierpienie więcej, niż oczekiwano, z powodu kontuzji lub choroby. Chroniczny ból, jak zapalenie stawów i bóle stawów, mogą zmienić hormony w mózgu, i ten нейрохимические zmiany mogą zwiększyć wrażliwość człowieka do bólu.

To może przerodzić się w inne części ciała, i miejscach, które zwykle nie boli zacznie odczuwać ból. Według czasopismo Neuroscience, ból będzie zmieniać mózg i anatomicznie i fizjologicznie. Kiedy żyjesz z bólem codziennie, początek jakość snu może być bardzo trudne. Brak wyników jakościowych snu w niskiej energii. Dodaj senności i przewlekłego bólu razem i poziomy tolerancji na pewno spadnie, a człowiek może zrobić szybko się denerwuje.

Jeden łysy kolano lub złamane kości lub boli cię głowa, nie tylko dla każdego dnia, ból i normalną częścią życia. Ale czasami ból może stać się przewlekłe i stałej, co tworzy problemy, które powinny być omówione z lekarzem. Mogę zobaczyć ciebie i określić przyczynę tego ciągłego bólu, aby ustalić, czy jest to ostre lub przewlekłe bóle, bóle, a następnie określ, jak zarządzać.

Jak wiesz, jest różnica?

Jeśli zaś chodzi o bólu ostrego lub przewlekłego bólu, jak można powiedzieć, różnica? Ostry ból to ból, co pozwala twój mózg, aby wiedzieć, co zrobiłaś źle, czy to boli. Jak złamania kości lub utraty paznokci i uderzył się w palec młotkiem.Boli, ale iść dalej.

Jak wiesz, jest różnica?

To jest to, co lekarze nazywają dobrej bólem, bo jest to sygnał, aby zatrzymać to, co robisz, i skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli samemu się leczyć. Ostry ból zaczyna się nagle i trwa przez długi czas. Zazwyczaj, gdy rana się zagoiła, ból będzie zamknięty. Na przykład, gdy leczy złamania, i po okresie rekonwalescencji, od bólu dostajesz coraz mniej i mniej. Chroniczny ból obecnie jest choroba, bo nigdy nie można uciec. Może być choroba lub uraz i kiedy to się leczy i ból trwa, po okresie rekonwalescencji. Ten typ dolegliwości trwa kilka tygodni lub miesięcy, nawet lat, i zazwyczaj diagnozuje się jako chroniczny ból po 3 do 6 miesięcy. Istnieją pewne przypadki, w których przerywany. Przewlekły ból może mieć wpływ na układ nerwowy, co organizm jest bardziej wrażliwy i poczucie, długa żywotność, potężny dyskomfort, który trwa dłużej, jest bardziej poważne.

Przewlekły Ból Spowodowany Medycznymi

Przewlekły ból może być spowodowany przewlekłymi chorobami, takimi jak zapalenie stawów. Inne choroby, które powstają przy takim typie mąki są rak, cukrzyca, fibromialgii i wielu innych chorób. Niestety dla pacjentów, lekarze nie zawsze mogą znaleźć z powodu przewlekłego bólu. Za każdym razem, gdy człowiek nie ma żadnych dolegliwości w ciągu ponad 3 miesięcy, należy zwrócić uwagę.

Ból, który trwa dłużej niż 3 miesiące-to spekuluje oczekiwania i uzyskania pomocy medycznej, może mieć kluczowe znaczenie w diagnostyce choroby i leczenie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do naruszenia, co prowadzi do ich przewlekłego bólu. Ból to sygnał, że coś jest nie tak i twój lekarz może dać ci leki, terapia i leki, aby pomóc złagodzić ból.

Niektóre z różnych rodzajów terapii lub leczenia, lekarz może przepisać akupunktura, biofeedback, metoda rozproszenia, elektryczna stymulacja nerwów, hipnoza, trening relaksacyjny i przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Każdy z nich można ułatwić i zmniejszyć chronicznego ból, a może tylko raz, lub, być może, trzeba kontynuować nieograniczony postępowanie.Kiedy Udać Się Do Specjalisty Ból

Kiedy Udać Się Do Specjalisty Ból

Większość czasu, ból udało się z pomocą lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, a nie specjalistów, ból, który jest dobrym miejscem dla człowieka, aby rozpocząć. Jednakże, jeśli lekarz nie jest w stanie zdiagnozować, co jest przyczyną bólu, może kierować swoich pacjentów do specjalisty ból. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie Jesteś zaznajomiony z takim bólem, że chory lub nie wiesz, jak leczyć ból pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *